Lázár Ervin Kossuth-díjas magyar író, elbeszélő, meseíró, a Digitális Irodalmi Akadémia alapító tagja. 1936. május 5-én született Budapesten. A Tolna megyei Alsó-Rácegrespusztán töltötte gyermekkorát. A szekszárdi Garay János Gimnáziumban érettségizett. Majd a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészkarán tanult, újságíró szakon.
Több lapnál is dolgozott újságíróként: az Esti Pécsi Napló, a Dunántúli Napló, a Jelenkor, az Élet és Irodalom, az Új Idők, a Magyar Fórum, a Magyar Napló, a Pesti Hírlap és a Magyar Nemzet munkatársa volt. Újságíróként igazi műfaja a riport. Tagja volt a Magyar Újságírók Országos Szövetségének, a Magyar Írószövetségnek és a Magyar Művészeti Akadémiának.
Írásainak meghatározó élménye volt a gyermekkor: inspirációi java részét onnan merítette.
Jellemző műfaja az elbeszélés és a mese. Meséi példa nélkülien új, jellegzetes hangon szólaltak meg, s ez a rajongásig népszerűvé tette. A Hétfejű Tündér című kötete két kiadónál nyolcszor jelent meg nyomtatásban, s számos színpadi adaptációja is készült. Berzsián és Dideki című meseregényéért a nemzetközi zsűri Andersen-diplomával tüntette ki. A Négyszögletű Kerek Erdő című kötet megkapta az Év Könyve jutalmat – később a Bab Berci kalandjai, valamint a Csillagmajor nyerte el ugyanezt. Az Év Gyermekkönyve kitüntetésre három alkalommal is érdemesnek találták meséit: az 1989-es év díjazottja a Bab Berci kalandjai lett; az 1990-esé a Lovak, kutyák, madarak; az 1993-asé pedig A manógyár.
Lázár Ervin 2006. december 22-én hunyt el Budapesten.
Könyvtárunkban az alábbi műveit találjátok meg:
- Bab Berci kalandjai
- Gyere haza, Mikkamakka!
- Hapci király
- Lovak, kutyák, madarak
- Magyar mondák
- A manógyár
- A Négyszögletű Kerek Erdő